Pages

Kuldaväärt kudumid

teisipäev, 13. november 2012


Trükisoe "hingega" raamat.
On päris palju aega möödunud hetkest, mil avastasin oma mailboksist Ingridi kirja.
Võtsin ettepanekut, osaleda omaloominguga temapoolt loodavas raamatus, suure komplimendina.
 Kuna tol hetkel oli juba mõned nädalad järjekindlalt mu meeltes keerelnud ühe konkreetse jaki idee siis otsustasin, et pakun just selle ka välja.
Palmikud jooksevad kehaosal õlgade suunas kergelt diagonaali ning võrkmuster mängib koepinna elastsusega sedavõrd, et jakk peaks sobima ka teistsuguse kehatüübiga (kui minuoma ;).

 On uskumatult keeruline panna detailselt kirja seda, mis on harjunud varrastelt lihtsalt maha voolama...
Ingridi töö on super (müts maha ta ees ;) -  idee selline raamat luua ja töö mis selle kõigega kaasnes - põhimõtteliselt kudus ta mõtteis/paberil (mõnel juhul ka varrastel ) läbi kõik  kolmeteistkümne autori kudumid  ja pani keelde, millest teised ka aru saavad :))
Ja Stina... ma ei tunne end kaamera ees just eriti enesekindlana kuid nii särava ja sooja fotograafi nagu on Stina Kase, kaamera ette võiks veelgi minna. No igatahes ei tee ma modellide töö keerukuse üle enam ühtegi muigega nalja.

Loodan siiralt, et jaki kudumist juletakse ette võtta. See polegi nii keeruline kui tunduda võib - vaid natuke kaasamõtlemist. Juhendit tuli kahjuks skeemi osas omajagu kärpida kuid ehk väike väljakutse lisabki tööloomele vürtsi :)


Ma olin enam kui kindel, et minu väike tulesäde end pildile püüda küll ei lase ja, et sellest tuleb paras tants ja tagaajamine. Aga kassanäe...istus Stina kaamera ees kui võlutud ja lasi end kenasti nn purki püüda :)
Tõsiasi on muidugi see, et 2,5-3 (92-104 cm) aastasele lapsele mõeldud kleit istub pildil 86 cm pikkuse lapse seljas :). No tundub ju natuke suur. Kuna roosimotiiv ei tahtnud väiksemana kleidiesisele sugugi kaunilt sobituda ja raamatusse kaasa tahaks ju ikka oma last võtta, siis tuli olukorraga leppida. Eks mul ole ka kombeks lapsele kerge varuga ja tulevasse hooaega sobituvalt riideid valmistada.


 Nüüd on tirts 92-98 cm pikk ja kleit istub seljas suurepäraselt, ulatudes kenasti allapoole põlvemukse ning pälvides ohtralt komplimente.

Kleidi alla õmblesin lisaks pitsilise servaga aluskleidi mis koeserva alt edevalt aeg-ajalt ka välgatab.

Roosimotiivi tikkides kasutasin lõngakorvi jääke. Kokku on miksitud nii puuvillast (egitto-TitanWool), alpakat (Hjertegarn) kui ka peenikest mohääri (Rowan jmt) mida võtsin nõelatäitesse 2-3 kordselt. Tumepnane on suisa Rowan´i Classic. Vaadake mida oma lõngakorvist leiate :)
Pärlkoes motiivi servades tasub skeemi järgida, muidu ei jää nn randid korrektselt joonistuma.

Loodan siiralt, et nii kuduja kui ka kandja saavad kleidikesest rõõmu tundma.

Ülalolevate piltide autoriõigus kuulub Kirjastus Pegasusele ja Stina Kasele.