Pages

Preili sügismantel /Autumn coat for a little lady

kolmapäev, 18. september 2013


Pisipreili on sel suvel hoogsalt pikkust visanud 
ja nii seisin ma ühtäkki tõsiasja (täpsemalt riidekapi) ees, 
et lasteaeda liivakastis tröökamiseks pole mitte miskit talle selga anda. Sobrasin taas oma kangajuppides ning näppu jäi paduroosa puuvillasisaldusega kangatükk.
(Vahel tekib tunne, et olen juba praegu nagu mu armastatud vanaema, kelle sahtlitest-kappidest tuli käsitööalaselt välja kõike mida iganes küsida oskasid. Mis siis veel mõnekümne aastapärast olema saab!?)  Igatahes tundus see olevat igati sobilik - laps paistab sellises toonis ringileekides kasvatajale kaugelt kätte.Kuna oli taaskord (baah...) soov kasutada kangas kogumahus ära (et lõppeks ometi see jääkide kapist väljaimbumine), sai jopemõttest mantel ning töökäigus selgus ka tõsiasi, et sellega me teda liivakasti hullama siiski ei raatsi lasta. Nii et ma olen nüüd loo alguses tagasi, silmitsi sama tõsiasjaga...:))
Pisipreilile meeldib väga poseerida. 
Ta sätib ja keerutab end (ja siis sa pead teda vaatama ja vau´tama...) 
...aga vaid talle sobival ajahetkel.
Need hetked siin talle eriti ei sobinud, oli teine krutskeid täis 
ja lõõmavas sügispäikeses teda taga-ajades sai mantlikangas pildile eriti kärts.

Tegelikult peaksin ma end pildistamise põhitõdedega kurssi viima... :P
Mantli pealiskangas ja vooder on mõlemad puuvillased, vahekihiks vatiin. 
Kaunistuseks pisut paelu ja kangast roose.
Lõige pärineb Ottobre ajakirjast (ei mäleta hetkel numbrit aga otsin üles)
 ja jäi omajagu aega tagasi silma just kapuutsi lõike tõttu.
Tavapäraselt jookseb üle kapuutsi keskjoon kus kaks poolt on kokku õmmeldud, sel lõikel aga jääb keskjoon kapuutsi alla peitu ja nähtavale jääb kolmnurk. Selliselt ei jää vatiini vahekihiga kapuuts kuklasse puhvi turritama.
Igatahes tundub see olevat sobiv näide käsitöölise tööprotsessist - mõte on üks aga välja kujuneb hoopis midagi muud :) Loodetavasti ikka algsest parem :))
Vardagurmaan


Our little one has grown during the summertime, so I found myself standing in front of the fact, that she has nothing to wear on the kindergarden playground. I looked around in my fabrics and did found crazy pink cotton . (sometimes it seems to myself like Im already as my loved grandmother - whatever you needed and did ask, she had everything in her drawers). Anyway, it seemed suitable - glaring colour for the teacher to superwise my kid when she is running around the playground. At first I did plan to make jacket, got the coat :) and arrived at a conclusion that this is not the outfit for playground. It seemed too good for that ;). So, im back where I started...in front of the same fact... :)
Lining is cotton as well, did put batting between fabrics, did use a littlebit ribbons and roses. Main design is from Ottobre (can´t remember the number of magazine in this moment). I really loved the hood design - there are three sections, not two as usual. And using the batting it holds better that way.

Thank you for visiting and reading my wierd english ;))
Suvemütsid - metsamarjad, shokolaad ja aadlipreili / The summer hat´s - wildberries, chocolate and miss nobility

neljapäev, 12. september 2013


Tundub, et on viimane aeg postitada suve alguspoolel heegeldamistuhinas valminud mütsikesed. Ilmad on hommikuti viludad ja sellised mütsid on praegusel ajal eriti sobivad kanda.
Piltidel nähtavad mütsikesed on suvejooksul juba hoogsalt "sissekantud" :).
Metsamarjad.
Mannavahune šokolaad. 
See oli esimene mille prooviks ette võtsin. 
Kamuflaasipruun Egitto, mis on aja jooksul korduvalt hinge täis ajanud (jumal-teab-miks ostsin seda aastaid tagasi paraja portsu ega ole suutnud sellele rakendust leida. Ju siis läks pruuni isu ootamatult üle ;))oli esimene, mis lõngakorvist näppu jäi. Kuna ma polnud kindel kui mitu korda ma seda nupukatet harutama pean, enne kui rahule jään siis tundus just paras olevat seda võtta. Aga värv ostus ka selliseks asjaks kõlbmatuks ja nii rändas ta taas korvi tagasi. See on ka ainus lõng mis mul üldse ripakile on jäänud... Hakka või sõjaväele kübaraid heegeldama...

Seega, siin said kokku jäägid "Hippost" ja veel millestki.
Väike aadlipreili kesk Haanja roose.Mütsid on väga mõnusad - hoiavad vormi, peavad sooja ja tuult ning samas "hingavad".  Meie särasilmale meeldivad mütsid väga - lihtne pähe sättida, püsivad hästi peas, päike ei paista silma ja tema meelest edevad ka :)
Mõtlesin esialgu mõnda neist soovijatele pakkuda, no et kes kolme mütsi ikka ära kannab aga kasutusel on nad kõik. Aga võib ju juurde teha ;)

Materjal Titan Wool Egitto (50g/120m, egiptuse puuvill)
Originaali autor on Jennifer Dougherty
minupoolt vaid väikesed muudatused lõngast tulenevalt.Narrinukk / The Jester doll

teisipäev, 3. september 2013


Mulle väga meeldib tuuseldada taaskasutust pakkuvates kauplustes, sealt leiab mõnikord uskumatult vahvaid asju. Viimasel retkel leidsime, lisaks muule põnevale, ühe räsitud ja väsinud nuku. Riided olid tol hetkel katkised, kaunistusteta, pea loksus kuni tuli sootuks küljest, müts rebenenud ja kulinad kadunud. Aga lapsele meeldis. On ta ju oluliselt teistsugune kui üks kolmeaastane on varem näinud.
 Kuna ma selliseid nukke pole varem lähemalt uurinud, üllatas mind viimase kehaehitus. Põhimõtteliselt saab seda käte- ja jalgadega karkassiks nimetada. Pea, käed (poolde käsivarde) ja jalad (poole sääreni) on savist(?vms) ning kõike seda ühendab omavahel sõrmejämedune nöör, mille keskel jookseb traat. Puusad kujundab tükk porolooni.

Lammutasime nuku päris laiali. 
Issi remontis "karkassi" ja seejärel käisime põnnetsiga paelu ja kulinaid poes otsimas. Vahva oli vaadata kuidas ta õhinal "oma asja ajas".
Nüüd on meil Narr´i nukk kes võetakse mõnel ööl suisa kaissu :) ja millega on tore ema narrida- kõlistada eriti kahtlastes toapiirkondades (kuhu meie kiisu, kes ka kulinat kaelas kannab, ei tohiks minna):))I really enjoy reuse offering stores, there are sometimes incredibly cute things. The last trip we found, in addition to other exciting, one really tired doll. Clothes were broken and dirty, no any usual widgets (like tinklers...) and on the road to home the head fell off. But my kid really loved it.  After all, it was something totally different for the three year old, comparing the dolls she did saw since.

I have never looked this kind of dolls closely and was surpised how it is buid. Only clay, thin rope and wire.
Our
daddy repaired the "frame" and then we went to the shop to search some ribbons and tinklers. Was great to see how my little daughter chose suitable things putting her soul in it:)
Now we have Jester doll who takes some nights in her hug and makes our little girl really happy.  As well it is good helper to make fun on me - to clatter with the doll,especially suspicious places in our home (where our cat who wears a tinkler around her neck, is not allowed to climb) :))Kollane tweed ja lilled /Jellow tweed and flowers

pühapäev, 1. september 2013
 Sain kiirelt ülespildistatud nüüdseks pea pool aastat tagasi valminud
 ja tänaseks omajagu kantud jaki :)
Lõng on super! Hingav ja pehme, langeb hästi. Väga mõnus kududa.
 .Selga ja esiosa kaunistavad aplikatsioontehnikas lilled. 
Kanga leidsin (taaskord) oma varudest, natuke liimiriiet ja õmblusmasina abi ning selline ta sai.
Planeerisin lilli ka helmestega kaunistada kuid kui seljaosa pooleldi helmestatud sai, vaatasin, et ikka väga "üle võlli" kisub ning korjasin kõik maha. 
Esiosa aplikatsioonivalikuga ma päris rahul ei ole. Tahtsin teistsuguseid motiive ja laiemalt aga siis ei oleks jakk enam selga istunud.
Nööbiliist on ääristatud heegeldusega ning nööbid on kuldse servaga, lillekujulised (ainsad sobivad mis Tartus leida olid).
Materjal BBB Natural Silk Aran  (65% viscose, 15% silk, 20% linen)
50g/110m
Pitsmuster " Bisceglia Border" pärineb raamatust 
Charted Knitting Designs - Barbara Walker


Lacy border is from book  Charted Knitting Designs - Barbara Walker