Pages

Tikitud padjad ja suur unistus

kolmapäev, 3. august 2016Eelmisel aastal täitus minu aasta(kümnete)tepikkune suur unistus, juhuslikkuse läbi soetasin endale õmblus/tikkimismasina. Juhuslikkuse all mõtlen seda, et avastasin Läti õmblusmasina kauplusest tuttuue masina Eesti mõistes tõsimeeletu soodushinnaga. Pidasin siis plaani ja vurasin peagi Lätti.  Püüdsin kogu ostu sooritamise vältel laveerida, et poe omanik ei teaks palju selline masin Eestis maksab ja kuulasin siiralt õnnelikuna (ja nukra ilmega, takka noogutades) kuidas tal pole õnnestunud masinat aasta jooksul läti klientidele maha müüa, raha all kinni ja otsustas hinda pisut alla lasta.


 Tegu on PAFF nn combo (nii õmbleb kui tikib) hetkel vist veel viimase mudeliga. Asja iroonia aga minu jaoks seisneb selles, et nüüd on mul masin mida veel rõõmsalt takkajärgi maksan aga aega õmmelda pole praktiliselt üldse (seetõttu pole ma ka nii kaua bloginud). Kuidas see lugu oligi.. et "me käime tööl selleks et osta endale auto ja riided, et saaks käia tööl..."

Tõenäoliselt jääb see minu eluaja viimaseks masinaks (lohutan end sellega) olgu siis juba tasemel. Mitte et ma nii vana oleksin...


Üht teist olen ikka teha ka saanud. Alguses ma miskipärast suisa pelgasin seda masinat ja esimene töö oli ootel olnud voodipesu õmblemine :). No et õpin mina teda tundma ja tema mind... püüdsin korduvalt ikka traditsiooniliselt niit nõela taha ajada unustades, et ta niidistab end ise, otsisin masina tagaküljelt pidevalt tallatõstmishooba (mida polegi) ja kõike muud taolist. Selgus üpris kiiresti, et ka ajusid ja oskusi on temal rohkem kui minul ja kohtlen teda siiani suurima austuse ja lugupidamisega.
Ta on lihtsalt imeline!


Jõuluks said lähikondlased aga masina abiga magamistoa kaunistuseks sametised nimetähtedega padjad.Lastetoa voodit kaunistab nüüdseks mahukas sädeluse ja kõige muu "minumoodi kraamiga" lapitekk, mille lai serv on kaunistatud erinevate tikanditega (ülevalpool pildil on killuke töökäiku näha, tekk veel pildistamata kuigi juba pesutiiruski käinud). 
Tikandite plokke saab erinevatest netikeskkondadest osta ja installida masinasse aga see kuidas neid kindlatele aladele nt pika ribana lõpuks sättida ja ära mahutada on ikka päris hull ajutöö.

Kel on masina vastu huvi siis siin on link:  http://www.pfaff.com/en-US/Machines/creative-sensation-pro


Pildid on vanad ja niii hägused...


©VardaGurmaan

Kommentaare ei ole: